English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: شنبه ١٢ اسفند ١٤٠٢

نظرسنجی

عملکرد مدیریت اطلاع رسانی و تأمین منابع علمی دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

خیلی خوب
خوب
متوسط
ضعیف

آمار بازدید

بازديدکنندگان امروز : 133
بازديدکنندگان این صفحه: 80443
کل بازديدکنندگان : 1277445
بازديدکنندگان آنلاين : 1
آخرین بروزرسانی : 1402/07/24


  چاپ        ارسال به دوست

(Updated 2023) New JCR Impact Factor 2022

 

لیست به روز شده (Updated 2023)New JCR Impact Factor 2022

مجلات جی سی ار معتبر ترین مجلات ISI هستند. قبل از انتشار لیست بهتر است به چند تعریف برای درک بهتر مطلب ارائه شده بپردازیم:

 

جی سی ار چیست؟

مجلات آی اس آی ISI به دو دسته ایمپکت فاکتور دار و بدون ایمپکت دسته بنده می‌شوند. 

مجلاتی که دارای صریب تاثبر یا ایمپکت فاکتور هستند به اصطلاح مجلات جی سی ار JCR خوانده می‌شوند، مجلات جی سی ار معتبرین مجلات بین مجلات نمایه شده در ISI می‌باشند.

 

ضریب تاثیر چیست؟

ضریب تأثیر مجله ها نخستین بار توسط دکتر یوجین گارفیلد و آیروینگ شر در دهه ۱۹۶۰ به مؤسسه اطلاعات علمی (ISI) آمریکا ارائه شد تا در انتخاب مجله های علمی برای نمایه استنادی علوم به کار گرفته شود. دو نوع ضریب تاثیر وجود دارد؛ ضریب تاثیر 2 ساله و ضریب تاثیر 5 ساله که معمولا در صفحه اصلی سایت مجله نوشته می شود. نحوه محاسبه ضریب تاثیر گویای این نکته است که مجله سعی می کند مقاله ای را بپذیرد که به آن استناد شود. ضرایب تاثیر از سال 1975 به صورت سالانه برای ژورنال هایی محاسبه می شود که در فهرست JCR) journal citation reports) به معنای گزارش استناد ژورنال قرار دارند. مؤسسه اطلاعات علمی (ISI) این عامل تاثیر یا IF را هر سال یک بار بر اساس ارجاعاتی که به هر یک از مجلات علمی می شود محاسبه و نتیجه آن را در گزارش های ارجاع مجله منتشر می کند. . ایمپکت فاکتور impact factor اغلب به صورت مخفف نشان داده می شود. به صورت میانگین تعداد دفعاتی که مقالات یک مجله در دو سال قبل از آن رفرنس داده شده تعریف می شود. که این ضریب تاثیر برای مقالات ژورنالهای موسسه Clarivat می باشد و برخی از ژورنالهای این موسسه با عنوان ژورنالهای jcr یا دارای ضریب تاثیر شناخته می شود.

 

روش محاسبه ضریب تاثیر مجله         

ضریب تأثیر یا Factor Impact نسبت تعداد استنادهای دریافتی مقاالت انتشار یافته در طول یک دوره زمانی خاص را میسنجد. با توجه به اینکه حدود 20 %از کل ارجاع ها، به انتشارات دو سال قبل صورت می گیرد، دوره زمانی استناد دو سال در نظر گرفته می‌شود.
فرمول ضریب تاثیر: میزان استنادات به یک مجله مشخص در دو سال تقسیم بر تعداد مقالات منتشر شده در این مجله در طی دو سال

 برای دانلود لیست pdf سال 2023 میتوانید روی گزینه دانلود کلیک نمایید.

 

 دانلود فايل : 2023IF-.pdf ( 2919KB )


٠٩:٥٩ - 1402/04/10    /    شماره : ٥٤٢٦٣    /    تعداد نمایش : ٨١٢خروج