English|صفحه اصلی  | سایت اصلی دانشگاه |   امروز: پنج شنبه ١٦ آذر ١٤٠٢


  چاپ        ارسال به دوست

برگزاری کارگاه دو روزه مدیریت خطاهای پزشکی و ایمنی بیمار در مهاباد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش باغچه ای مسئول روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد

برگزاری کارگاه دو روزه مدیریت خطاهای پزشکی و ایمنی بیمار در مهاباد

مهاباد این کارگاه با حضور کارشناسان معاونت درمان دانشگاه در محل دانشکده پرستاری برگزار شد.

کارگاه دو روزه مدیریت خطاهای پزشکی  و ایمنی بیمار با حضور دکتر امید صادق امیری سرپرست شبکه بهداشت و درمان مهاباد، دکتر رضا عبدالهی بکتاش کارشناس نیروهای تخصصی و مرقاطی و حسین زاده از کارشناسان واحد اعتبار بخشی و نظارت بر درمان معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی ارومیه  ومدعوین در محل دانشکده پرستاری مهاباد برگزار شد.

دکتر رضا عبدالهی بکتاش در خصوص این کارگاه  در گفتگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد بیان داشت: کارگاه دو روزه به میزبانی شبکه بهداشت و درمان مهاباد با موضوع مدیریت خطاهای پزشکی و ایمنی بیمار در محل دانشکده پرستاری مهاباد برگزار شد.

وی افزود:جامعه هدف در این کارگاه دو روزه را مدیران پرستاری، سرپرستاران،  کارشناسان ایمنی بیمارستان های سردشت، بوکان و مهاباد وپرستاران و کارشناسان ایمنی مراکز جراحی محدود و بخش خصوصی تشکیل می دادند.

وی خاطرنشان کرد: به منظور تضمین ایمنی بیمار باید راه هایی را یاد بگیریم که برای مثال داروهایی که شکل و تلفظ مشابه یا بسته بندی مشابهی دارند، اشتباه استفاده نکنیم. در همین راستا راهکارهایی را به همکاران نشان داده و تجارب را به همدیگر منتقل می کنبم.

دکتر رضا عبدالهی بیان داشت: موضوع جراحی ایمن بحث مهمی است که پزشکان و پرستاران با آنها آشنایی دارند. در این کارگاه برای پیشگیری از خطاهای پزشکی که می تواند برای بیماران رخ دهد. باید جهت باز آموزی، مرور دوباره و تجدید مباحث بیش از گذشته به این موضوعات بپردازیم.

وی در پایان اظهار داشت: مبنای کار ما در این کارگاه آخرین استانداردهای اعتبار بخشی نسخه 1401 می باشد. که در خدمت عزیزان بحث کرده و از تجارب همدیگر استفاده می کنیم و هدف نهایی تضمین ایمنی بیمار و افزایش کیفیت ارائه خدمات می باشد.

 در پایان این کارگاه هر یک از مدیران پرستاری، سرپرستاران، کارشناسان ایمنی و پرستاران در قالب کارگروه های چند نفری در راستای ارتقا ایمنی بیمار با یک فرضیه با هدف انتقال تجارب و ارتقا ایمنی بیمار فرضی به تبادل نظر پرداختند.

 

 

 ١٢:٠٤ - 1402/03/01    /    شماره : ٥٣١٦٧    /    تعداد نمایش : ٧٣خروج